26 lipca 2014

Obi powracamy

Chyba muszę przyznać, że nasze ostatnie treningi nie wnosiły nic konkretnego, ani pożytecznego do naszej wspólnej pracy. Postanowiłam szybko to zmienić i już mamy zajęcie na dłuższy czas.
Zaczęliśmy pracę nad aportem kierunkowym. Texas już rozumie komendy kierunkowe i wykonuje je raczej bezbłędnie. Jednak zaniedbanie się odezwało. Właściwie w ogólnie nie pracowałam z odłożoną nagrodą, dlatego teraz pieska trochę rzuca, gdy przed wysłaniem po aport musi jeszcze coś wykonać. Na szczęście nie zdarza mu się wyrwać po któryś koziołek. Będę się starała powrócić do ćwiczeń z piłką niebędącą przy mnie oraz do ćwiczeń z samokontroli, co również się przyda. Zaniedbałam te dwa elementy i teraz żałuję, samokontrola jest też niezwykle potrzebna przy frisbee, którym również się zajmujemy... przynajmniej w przypadku Texasa. 


Poza aportem postawiłam również na kwadrat! Długo to ćwiczenie chodziło mi po głowie, jednak dopiero teraz udało mi się skompletować wszystkie potrzebne elementy. Kosztowało mnie to tylko, albo aż ok. 50 zł. Najdroższe okazały się oczywiście pachołki, na allegro kupiłam je po niecałe 6 zł szt. Jednak zanim rozłożę kwadrat chcę zrobić wysyłanie do samego pachołka, aby skończyć pracę nad aportem kierunkowym i w ogóle wprowadzić jakiekolwiek wysyłanie.

4 komentarze:

 1. Gdzie najczęściej ćwiczycie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualnie spodobał mi się park nad jasieniem, dojście nie zajmuje nam dużo czasu, a miejsca jest sporo.
   Mam tylko nadzieję, że jak dojdzie do rozkładania kwadratu to nie będą go tratować biegające psy, ale niestety nie mam innej możliwości jak ćwiczyć w parkach ;/

   Usuń
  2. Park nad Jasieniem wydaje się w porządku. Ja najbliżej mam Zdrowie (bez komentarza) i ewentualnie Park Poniatowskiego, ale tam też jest zazwyczaj tłok, niestety.

   Ciągle szukam jakiegoś fajnego miejsca na trening, żebym nie musiała się stresować wszystkim dookoła.

   Usuń
  3. Również bywam w poniatowskim, ale nie ma tam dla mnie fajnego miejsca na trening :/ Źródliska są jeszcze w okolicy i nawet polanki są ok, ale ludzi z psami się nie uniknie. Park 3 maja jest świetny pod względem równego terenu i skoszonej trawy, ale tam mam już troszkę dalej.

   Usuń